Hazánkhoz legközelebb Ausztriában láthatók óriáspandák, s rögtön három, egy anyapanda és a két bocsa. Tavaly augusztusban születtek a Schönbrunni Állatkert pandabocsai, akik (nagy valószínűséggel) egy év múlva, két éves korukban, Kínába költöznek.
Európa egyik legszebb barokk kertje – a Habsburgok nyári rezidenciája
Bécs egyik legnépszerűbb látványossága a Habsburgok hajdani nyári rezidenciája a Schönbrunni kastély. Az UNESCO Világörökség részeként is számon tartott palota gyönyörű termei, káprázatos franciakertje, állatkertje egész napos elfoglaltságot kínál kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
A park különlegesen nyírt bukszusai, virágágyásai és sövénylabirintusai elkápráztatják a kertészet iránt nem érdeklődő látogatókat is.
A dombtetőn épült a Gloriette nyitott oszlopcsarnoka mellől, csodás kilátás nyílik a parkra, a kastélyra és a városra. A kertet mitológiai témájú szobrok díszítik, közepén áll a barokk Neptun-kút.
A világ legnagyobb bohócai
Remek bevezető, no de mi nem ezért jöttünk. Hanem, hogy megnézzük a a világ legrégebbi állatkertjét, az 1752-ben megnyílt Zoo Schönbrunnt és benne a hamarosan egy éves pandakölyköket.
A pandaház közvetlenül a bejárat mellet található, így akarva-akaratlan első utunk odavezetett. Az anyapanda a küszöbön fekve szundikált az egyik bocs pedig fenn a fákon. Nézegettük őket egy ideig, keresgéltük a másik kicsit, de mivel semmi mozgást nem tapasztaltunk elindultunk felfedezni az állatkert többi részét.
A gyönyörűen rendbentartott parkban a pesti állatkerthez hasonlóan, láthatunk orángutánokat, afrikai elefántokat, fókát, teknőst, vidrát, tigrist, zebrát, jegesmedvét, örvösmedvét, zsiráfot orrszarvút,stb. Az állatkert többször elnyerte az „Európa legszebb állatkertje” címet.
Ami miatt érdemes vállalkozni a hosszabb utazásra, azok a ritkán látható állatok, amiket itthon nem láthatunk, mint például az aranytollú sziklaugró pingvin, a királypingvin, az óriáspandák és a nálunk sajnálatos módon, elpusztult, koalák.
A legtöbb állatot minden nap bizonyos időben látványetetésen mutatják be, ilyenkor német nyelvű tájékoztatást kaphatunk róluk.
Az óriáspandák etetése 14.30-kor volt, erre az időpontra mi is visszatértünk. Ekkorra előkerült a másik bocs is és nagy hancúrozásba kezdett. Felmászott az anyja hátára, dögönyözte, csúszkált rajta, rágcsálta a fülét. Nagy bambuszágakat hoztak be nekik, de azokkal nem igazán foglalkoztak, sőt felmásztak a legmagasabb fatörzsre és onnan nézegettek lefelé, ügyet sem vetve az etetésre. A gondozóik másztak fel hozzájuk és próbáltak néhány falatot a szájukba tömni. Remekül szórakoztunk.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.